fbpx

Kilka słów o Alutkowie

Alutkowo to kraina Alicji – Alutki, która
z miłości do dzieci, do mądrych prostych zabawek i z miłości do drewna – tworzy drewniane pomoce edukacyjne i terapeutyczne. 

Alicja z dziećmi
Alicja z córką

To właśnie dla swoich dzieci zaczęłam tworzyć drewniane zabawki. Zainspirowana metodą Montessori i pedagogiką waldorfską, oraz chcąc wspierać ich prawidłowy rozwój, stworzyłam pierwsze egzemplarze.

Moje pomysły spotkały się z miłym odzewem, najpierw rodziny, później znajomych. Szlifowałam więc swój warsztat i umiejętności, by tworzyć jak najlepiej i jak najlepszej jakości. Wciąż się szkolę, zdobywam nowe umiejętności. I właśnie to jest najwspanialsze w mojej pracy. Każdego dnia uczę się czegoś nowego.

Dziś jestem na etapie, w którym to właśnie z Tobą chcę się dzielić swoją pasją i zarazem pracą – rękodziełem edukacyjnym tworzonym dla naszych pociech. 

Do produkcji pomocy wykorzystuję różne rodzaje drewna: sosnę, jesion, olchę, dąb oraz buk. Do ich barwienia używam ekologicznej bejcy wodnej na bazie naturalnych składników oraz lakieru przeznaczonego do zabawek spełniających odpowiednie normy EN.

W mojej ofercie znajdziecie również kilka produktów ze sklejki. Jednak przeważająca część oferowanych przeze mnie zestawów wykonana jest wyłącznie z litego drewna. Produkty te w większości są ręcznie wycinane, ręcznie szlifowane oraz malowane.

W ramach współpracy, znajdziecie u mnie również produkty, które wykonane są przez innych rękodzielników, producentów zabawek edukacyjnych. Przy produktach, które nie wychodzą spod moich rąk widnieje nazwa marki, która je produkuje.

Niektóre z pomysłów, szczególnie bardziej specjalistycznych – stricte do prac terapeutycznych, konsultuję z neurologopedką Weroniką Działoszyńską oraz Natalią Chruściel-Janas.

Miło mi Cię poznać i cieszę się, że tutaj jesteś.
Mam nadzieję, że spodoba Ci się w Alutkowie
i będziesz moim częstym gościem.

córeczka Olga

Główna testerka produktów oraz maminych pomysłów. Od niej wszystko się zaczęło. Niech Was nie zmyli to urocze oblicze. W testowaniu produktów jest bezwzględna, bardzo krytyczna
i przede wszystkim szczera. Pomaga jej starszy o prawie 8 lat brat.  

Alicja Kubińska

Główny wykonawca i pomysłodawca.
Z wykształcenia polonistka, zafascynowana logopedią. Najchętniej czerpie wiedzę z pedagogiki Montessori. Uwielbia samodoskonalenie, dlatego wciąż się uczy i bierze udział w licznych kursach podnoszących kwalifikacje. Prywatnie mama 10-letniego Aleksandra i 2-letniej Olgi. 

Natalia Chruściel-Janas

Zawodowo zajmuje się terapią neurologopedyczną w prywatnym gabinecie, żłobkach, przedszkolach i ośrodkach rehabilitacyjnych.
W wolnych chwilach tworzy autorskie pomoce terapeutyczne #Filcobajki, które można znaleźć na stronie sklepu. W jej domu spotkać można nietypowego czworonożnego przyjaciela – skunksa.

Opinie klientów

Solidne, porządnie wykonane pomoce z litego drewna. Świetny kontakt z właścicielką. Doradzi, co jest odpowiednie do dziecka i etapu na jakim się obecnie znajduje. Polecam! Z pewnością jeszcze coś kupimy 🙂

Fantastyczny kontakt, super pomoce. Mamy sorter domki, „Lecę w kulki”, drewniane cyfry i jeżyka. Córka je uwielbia i bawi się codziennie. Wspaniała jakość wykonania, polecam wszystkim znajomym i jestem zadowolona z obsługi klienta i rzetelności pani Alicji. Na pewno jeszcze będę coś zamawiać 🙂

Przepiękne zabawki, świetnie wykonane. Kołyska z ludzikami skradła serce córeczki. Super rozwija, codziennie widzę jak chętnie po nią sięga i super sobie radzi. Jesteśmy zakochane w tych zabawkach. Polecamy z całego serca! Najlepsze są proste rozwiązania, a tutaj właśnie takie znajdziecie ❤️