fbpx

kilka słów o Alutkowie

Alutkowo to kraina Alicji – Alutki, która
z miłości do dzieci, do mądrych prostych zabawek i z miłości do drewna – tworzy drewniane pomoce edukacyjne i terapeutyczne. 

Alicja z dziećmi
Alicja z córką

Moja historia zaczęła się niewinnie – od książeczek manipulacyjnych (tzw. quiet books). Najpierw uszyłam dla córeczki, dla dzieci w rodzinie, następnie dla znajomych, znajomych znajomych i tak wieść się rozniosła… Choć teraz książeczki szyję sporadycznie, to wciąż sprawia mi to mnóstwo radości.

To właśnie dla swoich dzieci zaczęłam tworzyć drewniane pomoce edukacyjne. Zainspirowana metodą Montessori i pedagogiką waldorfską/steinerowską oraz chcąc wspierać ich prawidłowy rozwój, stworzyłam pierwsze egzemplarze.

Dziś jestem na etapie, w którym to właśnie z Tobą chcę się dzielić swoją pasją i zarazem pracą – rękodziełem edukacyjnym tworzonym dla naszych pociech. 

Do produkcji pomocy wykorzystuję różne rodzaje drewna: sosnę, jesion, olchę, dąb oraz buk. Do ich barwienia używam ekologicznej bejcy wodnej na bazie naturalnych składników oraz lakieru przeznaczonego do zabawek spełniających odpowiednie normy EN.

W mojej ofercie znajdziecie również kilka produktów ze sklejki. Jednak przeważająca część oferowanych przeze mnie zestawów wykonana jest wyłącznie z litego drewna. Produkty te w większości są ręcznie wycinane, ręcznie szlifowane oraz malowane.

Wciąż doskonalę swój warsztat, by móc wszystkie pomysły przenieść do rzeczywistości i móc zapewnić Wam produkty najwyższej jakości. 

Miło mi Cię poznać i cieszę się, że tutaj jesteś.
Mam nadzieję, że spodoba Ci się w Alutkowie
i będziesz moim częstym gościem.

Olga i Aleksander

Olga i Aleksander

Główna testerka produktów oraz jej brat. Od nich wszystko się zaczęło. Niech Was nie zmylą te urocze oblicza. W testowaniu produktów są bezwzględni, bardzo krytyczni
i przede wszystkim szczerzy. 

Alicja Kubińska

Alicja Kubińska

Główny wykonawca
i pomysłodawca.
Z wykształcenia polonistka, zafascynowana logopedią. Najchętniej czerpie wiedzę z pedagogiki Montessori. Prywatnie mama 10-letniego Aleksandra
i 2-letniej Olgi. 

Weronika Działoszyńska

Weronika Działoszyńska

Neurologopedka pracująca
z dziećmi przedszkolnymi
i szkolnymi, prowadzi profil LogoPrzygoda. Koordynuje produkty logopedyczne od strony merytorycznej.